Objevte ostrov Tabarca

Máme pro Vás tip na jednodenní výlet v okolí Alicante. Nasedněte na loď a objevte ostrov Tabarca, jediný obydlený ostrov v této oblasti. Ostrůvek je přibližně 1800 m dlouhý a v nejširším místě dosahuje šířky 400 m. Jeho břehy lemuje křišťálově čisté moře, ostatně tato oblast je prohlášena za námořní rezervaci.

Tabarca Vám má co nabídnout. V minulosti ostrov sloužil jako útočiště pro berberské piráty. Městečko na ostrově založil král Karel III v reakci na útoky těchto pirátů. Město nechal obehnat hradbami, aby se mohlo ubránit nájezdům a osídlil jej rodinami janovských rybářů, které se podařilo zachránit z vězení v tuniském městě Tabarca.

S bohatou historií ostrova se můžete lépe seznámit v místním muzeu, po jeho návštěvě Vám doporučujeme se občerstvit v místních restauracích, kde můžete ochutnat místní specialitu ostrova „caldero“. Na ostrov se dostanete výletními loděmi, které vyplouvají jak z Alicante, tak z městečka Santa Pola, Torrevieja či Benidormu.  Z Alicante a města Torrevieja cesta trvá kolem jedné hodiny, ze Santa Poly dvacet minut. Četnost spojů závisí na ročním období.

Join The Discussion

Compare listings

Srovnat