Cenové rozpětí: Od do

Srovnat nemovitosti

Alicante a okolí

Čisté moře, bělostné písečné pláže, kopce ve vnitrozemí, v samotném Alicante jachetní přístav, palmová promenáda s kavárnami, romantická historická čtvrť stoupající ke středověkému hradu na skále. Tak by mohla znít stručná charakteristika.

Historie města sahá hluboko do minulosti, a to k římské osadě Lucentum, z níž později vzniklo dnešní Alicante. Zbytky římské osady jsou zpřístupněny k návštěvě po celý rok.

Moderní Alicante je dynamické velkoměsto (přes 300 tis. obyvatel), které je vnímáno jako čím dál tím atraktivnější destinace. Uspokojí stejně dobře milovníka historie, tak nákupního shopaholica či nadšence večerní zábavy. Jednoduše nabízí možnosti pro všechny.

Má vlastní letiště, kam přilétají přímé lety, jak z Pardubic, tak z vídeňského letiště. Po příletu Vás nejpravděpodobněji přivítá zářivé slunce, neboť tato oblast oplývá 2864 hodinami slunečního svitu za rok, což ji řadí do přední desítky nejslunečnějších míst v Evropě. Na pláži se lze příjemně opalovat od dubna do října, na koupání je na jaře ovšem ještě studená voda v moři. O to víc vás mile překvapí teplé moře ještě na podzim.

Město nabídne zřejmě nejkrásnější palmovou promenádu na španělském středomořském pobřeží. Najdete zde množství restaurací, kaváren či barů, večer nasajete nejlepší španělskou atmosféru v historické čtvrti, kde restaurace rozloží své stoly venku a celé ulice se promění v jedno velké hodovní místo. Nezapomenutelné jsou výhledy ze středověkého hradu Santa Barbara nad městem.

Okolní krajina nabídne příležitosti k potápění, jachtingu, cyklistice, pěší turistice v kopcích. Pro milovníky golfu nabízí hned 5 golfových hřišť, dvě přímo u města, další tři v blízkém okolí.

Články a novinky