Cenové rozpětí: Od do

Srovnat nemovitosti

Andalusie

Představujeme Vám Andalusii, nejjižnější část Španělska. Jedná se o jeden z nejslunečnějších krajů Evropy vůbec. Andalusie je srdcem Španělska, a to i přes svou polohu na jihu. Bílé vesničky v kopcovitém terénu se prolínají s velkolepými výhledy na pobřeží. Najdete zde i nejvyšší španělské pohoří Sierra Nevada, v němž se dá lyžovat často ještě začátkem května. Tudíž v jeden den můžete dopoledne lyžovat na sněhu a odpoledne strávit sluněním na pláži. Vše, co máte spojené se Španělskem a španělskými zvyky, zde můžete najít – tanečnice flamenca, býčí zápasy, sherry, barevné vějíře i výbornou kuchyni.

Setkává se zde Evropa s maurským vlivem, a to proto, že od roku 710 byla oblast al- Andalus, jak ji Mauři nazývali, 700 let pod jejich nadvládou. Jejich památky naleznete po celé oblasti, na nejkrásnější narazíte v Cordóbě, Sevilli a Granadě, spousta z nich je zapsána jako světové kulturní dědictví v Unesco.

V majestátní Granadě, která se rozkládá na svazích tří kopců, se nachází skvostný maurský palácový komplex Alhambra, sídlo sultánů nasrovské dynastie.

Hlavní město oblasti Sevilla má pověst nespoutaně veselého města, působí elegantně a blahobytně. Najdete zde katedrálu (největší gotická katedrála světa), kterou postavili jako velkolepou oslavu křesťanství. Vedle natrefíte na věž bez schodů – byla postavena tak, aby nahoru jezdili jezdci na koních. A samozřejmě se zde nachází i krásný maurský komplex Alcázar, později přestavěn španělskými krály.

Cordóba zaujme jednou z nejkrásnějších mešit Evropy známou jako Mezquita, kterou zde postavili Maurové a dodnes je považována za jeden z architektonických divů světa. Cordóba je příjemné město, které potěší méně okázalými, ale velmi zajímavými paláci, za jejichž střídmými průčelími se často skrývají rozlehlá, výstředně zdobená patia.

Nejznámějším andaluským pobřežím je Costa del Sol, lemované mnoha hojně navštěvovanými přímořskými letovisky. Zde naleznete severně od Málagy pobřežní městečko Nerja, ležící na úpatí pohoří Almijara, které láká k pěším túrám. Nerja si zachovala své historické jádro i malebnou atmosféru. Přirozeným centrem staré části plné nabílených domů je palmami obklopený Balcón de Europa s výhledem na moře. Za necelých 40 minut se dostanete na tři golfová hřiště, za hodinu a půl jste v lyžařském středisku Sierra Nevady. Nedaleko městečka se nachází stejnojmenný jeskynní komplex (Cuevas de Nerja) s největším stalagnátem na světě dle Guinessovy knihy rekordů.

Nad Nerjou je výše v kopcích položená pitoreskní bílá vesnička Frigiliana s maurským hradem. Tato malebná vesnička vás okouzlí svým klidem. Je součástí cesty bílých vesniček neboli „Ruta de pueblos blancos“, které jsou typické pro Andalusii. Při procházce vesničkou naleznete hodně prodejců keramiky. V místní restauraci s výhledem na moře si můžete vychutnat nádherný západ slunce.

Torrox Costa a Torrox

Rybářské městečko Torrox Costa na pobřeží Costa del Sol je pomyslným předměstím městečka Torrox. I v Torrox najdete bílé domky a úzké uličky. I do těchto míst však už pronikla i výstavba bytových domů. Torrox Costa má krásnou promenádu, lze si zde půjčit kánoe, zajezdit si na windsurfingu. Pláž v Torrox Costa (Ferrara) má také modrou vlajku za čistotu moře.

Do této oblasti se dostanete přímými lety z Bratislavy, Prahy i Vídně.

Články a novinky