Cenové rozpětí: Od do

Srovnat nemovitosti

Murcia a Mar Menor

Nepoznaná kráska Vás zaujme svou přirozeností. Jedná se o část Španělska pod oblastí Alicante a nad nejjižnější oblastí Španělska Andalusie, zahrnující kolem 250 km pobřeží. Murcia se vyznačuje neskutečným množstvím slunečních dní v roce, a to přes 300, roční srážky většinou nepřekračují 300 mm.

V oblasti se nachází dvě významná španělská města, hlavní město oblasti se stejným názvem Murcia s univerzitní atmosférou a s krásnou katedrálou a významný přístav Cartagena s římskou minulostí a španělským šarmem. Historická část města spolu s amfiteátrem a hlavní třídou Calle Mayor patří k příjemným místům, kde se setkávají přátelé i rodiny. Najdete zde řadou barů i restaurací, kde si přijdou na své milovníci dobrého jídla.

V tomto kraji naleznete španělské Mrtvé moře – Mar Menor, slanovodní lagunu, která je od okolního moře oddělena přirozenou hrází – 22 kilometrovým úzkým poloostrovem. Průměrnou hloubku má 7 m a její vody jsou o 5 stupňů Celsia teplejší než voda v sousedním otevřeném moři. To Vám dopřává možnost koupání ještě koncem října. Mar Menor je velmi dobře znám i pro výskyt léčivého bahna, a to u městečka Lo Pagán, bahno má vysoký obsah vápníku, hořčíku, sodíku, fluóru, chlóru a síry, proto je blahodárné jak na kožní choroby, tak na revmatické choroby a celý pohybový systém.

Jihozápadně od města Murcia se rozkládá přírodní park De Sierra Espuña, nedotčená vysočina s rozlehlými lesy a vápencovými útvary, se značenými stezkami, lákající pěší turisty i lezce.

V oblasti je také 22 golfových hřišť, které jsou od sebe průměrně vzdálené 35 km, více se koncentrují při pobřeží. Díky tomu si můžete vychutnat, jak pobyt u moře s rodinou, tak celoroční možnost hraní golfu.

San Pedro de Pinatar má výbornou polohu vzhledem k blízkosti velkých měst – je vzdálen asi hodinu jízdy od Alicante a půl hodiny od Cartageny. Právě zde, v části Lo Pagán, najdete v moři léčivé bahno. Jinak se jedná o příjemné přímořské městečko s přístavem pro plachetnice v oblasti Mar Menor.

Los Nietos je malé rybářské městečko v oblasti Mar Menor, která má přímé vlakové spojení s Cartagenou, druhým největším městem v oblasti. Městečko má vlastní přístaviště, je situováno v jižní části Murcie. V blízkosti je La Manga, poloostrov oddělující Mar Menor od Středozemního moře. Zde se nachází vyhlášený La Manga Golf Club.

Do této oblasti se dostanete přímými lety z Prahy nebo lze využít přímé lety do Alicante z Vídně.

Články a novinky