Cenové rozpětí: Od do

Srovnat nemovitosti

Valencie a okolí

Vítejte ve Valencii, hlavním městě regionu (přes 700 tis. obyvatel) a též hlavním městě kultury, strhujících staveb a zábavy. Pro gurmány ve městě voňavé paelly a pomerančů. Toto původně římské město se v současnosti může pyšnit jak historickým jádrem, tak i nejnovějším populárně-vědeckým komplexem v Evropě.

Valencie je světově proslulá též díky své každoroční slavnosti Las Fallas. Ve dnech 1.-19.března (sochy jsou k shlédnutí od rána 16.3.) se Valencie stane místem nádherného šílenství Las Fallas de San José, což je svátek spojený s hudbou, ohňostroji, slavnostními průvody, a hlavně s několika sty obřích soch (víc než 750) postavených ze dřeva a papírmašé. Tyto sochy dá vytvořit každá městská čtvrť, jedná se o groteskní pestrobarevné figury, které často karikují nějakou slavnou osobnost či událost a mohou dosahovat výšky i patnácti metrů. Slavnost vrcholí o půlnoci 19.3., kdy jsou všechny sochy spáleny za doprovodu mnoha dalších ohňostrojů.

Mnoho lidí láká do Valencie populárně-vědecký futuristický komplex Ciudad de las Artes y las Ciencias (Město umění a věd), jež najdete na místě starého říčního koryta na ploše až 350 000 metrů čtverečních. Je to impozantní dílo místního architekta a můžete zde obdivovat budovy jako Hemisféric (planetárium, promítací sál), Oceanográfic (obrovské oceánografické muzeum s několika podvodními tunely) či Palau de les Arts Reina Sofía (opera a kulturní centrum).

Kdo se rád obklopuje zelení, toho určitě zaujme jedinečný městský park Jardines de Turia vybudovaný v bývalém korytě řeky, kde se prolínají travnaté plochy, vodotrysky, hřiště, cestičky pro pěší a cyklotrasy.

Mno a milovníci koupání zamíří na slunnou písečnou pláž lemovanou promenádou Paseo Marítimo.

Pro milovníky historie Valencie nabídne historické jádro a nejstarší čtvrť Barrio del Carmen s katedrálou, gotickou burzou, kostely, paláci a kašnami.

Okolní krajina nabídne další možnosti pro koupání v moři (playa Pinedo, Saler, Cullera), mořské sporty, turistické trasy ve vnitrozemí (Parc Natural de la Serra Calderona), objevování středověkých městeček či relaxaci při golfu (Valencia Golf & Country Club, Campo de Golf El Saler, La Galiana Campo de Golf).Pod Valencií směrem na jih se u pobřeží nachází sladkovodní nádrž la Albufera. Její břehy jsou chráněným hnízdištěm domácích (cca 90 druhů) i tažných ptáků (více než 250 dalších druhů). La Albufera je obklopená rýžovými poli a je místem, kde se zrodila paella, kterou Vám tady naservírují snad v každém druhém domě.

Do oblasti Valencie se dostanete přímým letem z Prahy i Vídně.

Články a novinky